„Misja Przyroda” - konkurs dla uczniów, którzy chcą zmienić swoje otoczenie

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
13 kwietnia 2018

Jak działalność człowieka wpływa na jego najbliższe środowisko przyrodnicze? Czy możemy mieć wpływ na to, aby w pobliskich lasach, rzekach czy zbiornikach wodnych nie zalegały śmieci? Co zrobić, aby w przydomowych ogródkach zagnieździły się ptaki? Dlaczego wypalane są trawy? Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich do realizacji projektów, których celem jest zwrócenie uwagi na walory lokalnej przyrody i potrzebę jej ochrony.

Konkurs „Misja Przyroda” jest skierowany do uczniów klas 4 - 7 ze szkół podstawowych z terenów wiejskich (gminy wiejskie i miejsko-wiejskie) oraz z miast do 5 tysięcy mieszkańców.

W ramach konkursu zadaniem uczniów będzie zdefiniowanie dowolnie wybranego problemu, który dotyka środowisko naturalne w najbliższej okolicy szkoły, a następnie podjęcie odpowiednich działań na rzecz jego rozwiązania poprzez realizację uczniowskiego projektu edukacyjnego. Jednym z ważnych elementów zadania konkursowego, przed jakim staną uczniowie, będzie nagłośnienie problemu oraz zaangażowanie w swoje działania społeczności lokalnej.

Nagrodą główną w konkursie dla sześciu zwycięskich zespołów jest 3-dniowy pobyt w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów, podczas którego uczniowie wezmą udział w niezwykłej lekcji przyrody. Program zajęć obejmie 2,5 dnia badań terenowych prowadzonych przez specjalistów miejscowego Centrum Edukacji Ekologicznej na plażach, klifach i w lasach Wolińskiego Parku Narodowego oraz zajęcia w laboratorium przyrody. Wszystkim zwycięskim zespołom Fundacja EFRWP zapewnia nocleg (3 noce), wyżywienie dla uczestników projektu i opieki szkolnej oraz transport lokalny. Ponadto sześć kolejnych zespołów otrzyma bony o wartości 3000 zł na doposażenie szkolnej pracowni przyrodniczej.

Więcej informacji w załączonym pliku. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.efrwp.pl.

 

Źródło: Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-04-13
Data publikacji:2018-04-13
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Milena Kowalczyk
Liczba odwiedzin:196