Drużyna z Włoszczowy najlepsza!

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
16 maja 2018

Drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego we Włoszczowie zajęła pierwsze miejsce podczas etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbył się 12 maja br. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kielcach.  

Turniej składał się z szeregu etapów, podczas których drużyny musiały wykazać się sporą wiedzą oraz umiejętnościami. Zawodnicy rozwiązywali testy jednokrotnego wyboru ze znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego, a także uczestniczyli w sprawdzianie z historii polskiej motoryzacji.

Następnie ich wiedza została sprawdzona w praktyce. Podczas konkurencji technicznych zawodnicy przygotowali pojazd do jazdy, a następnie musieli się wykazać jazdą sprawnościową samochodem z tak zwanym „talerzem Stewarta” oraz jazdą sprawnościową motorowerem. Nie zabrakło sprawdzianu z umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Najlepsza okazała się drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego we Włoszczowie w składzie: Karol Kukla, Marcin Nowak i Filip Sztuka. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Marcin Nowak.

Drużyna z Włoszczowy będzie reprezentować województwo świętokrzyskie w finale ogólnopolskim.

 

Źródło:  Echo Dnia

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-05-16
Data publikacji:2018-05-16
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Milena Kowalczyk
Liczba odwiedzin:164