Dwa projekty – dwie organizacje – jedna wystawa

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
10 lutego 2017

One Culture i Street Stuff to projekty finansowane w ramach programu Erasmus+. Za realizację pierwszego odpowiada Dom Kultury we Włoszczowie, a drugiego Stowarzyszenie dla dzieci „Puer in Futuro”.

One Culture to projekt dla młodych artystów interesujących się kulturą hip-hop. Jego głównym celem jest jednoczenie ludzi i stwarzanie im warunków do wspólnej pracy nad tym, co kochają, przez co doskonalą swoje umiejętności oraz przełamują bariery. W trakcie tygodniowego spotkania powstały obrazy, układy taneczne oraz nagrana została płyta CD.

Dodatkowo odbyły się zajęcia dotyczące rynku muzycznego i sposobów promocji działań artystycznych, które poprowadził Dyrektor Hip-Hop TV Tomek „CNE” Kleyff oraz Dyrektor Wykonawczy wytwórni Wielkie Joł Kamil „Jakuza” Jaczyński. W projekcie brały udział osoby z Polski, Rumunii oraz Ukrainy, a efekty ich wspólnej pracy mogliśmy podziwiać podczas The Break Day 10.

Street Stuff to kurs szkoleniowy dedykowany pracownikom młodzieżowym oraz wolontariuszom działającym w obszarze kultury hip-hop. Jego celem jest profesjonalizacja działań uczestników, wyposażenie ich w nowe umiejętności i narzędzia pracy, a także stworzenie materiałów pomagających im się promować. W ramach projektu uczestnicy poznawali metody integracyjne i aktywizacyjne, uczyli się planować i pisać projekty, zarządzać ryzykiem, promować swoje działania, a także wymieniali się wiedzą z innymi uczestnikami. W ramach tego projektu udział wzięły osoby z Polski, Estonii i Rumunii.

Stworzone podczas obu projektów obrazy możemy obecnie podziwiać w Otwartej Galerii Miejskiej w Domu Handlowym Nowy Rynek. Od realizacji obu projektów minęło już trochę czasu, ale musieliśmy cierpliwie czekać na swoją kolej, aby móc je zaprezentować.

Poza wspólną wystawą, uczestnicy projektu Street Stuff pomagali także merytorycznie i organizacyjnie z niektórymi aspektami projektu One Culture i dzięki temu mieli okazję do sprawdzenia nowych umiejętności w praktyce. Tego typu działania to element budowania sieci współpracy pomiędzy różnymi organizacjami i zwiększanie ich potencjału.

Relację z obu projektów można zobaczyć na YouTube wpisując: One Culture / Erasmus+ oraz Street Stuff - Report from the project (2016)

Za koordynację obu projektów odpowiedzialny był Mateusz Piątkiewicz.

 

Źródło: Mateusz Piątkiewicz

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-02-10
Data publikacji:2017-02-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Milena Kowalczyk
Liczba odwiedzin:502