Powiat Włoszczowski

Powiat WłoszczowskiStrona główna

Aktualności

Oddaj krew!

Powiększ zdjęcie

28 marca 2018 r. (środa) w godz. 9.00 – 13.00, w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie (ul. Koniecpolska 42) odbędzie się Wiosenna Akcja Honorowego Oddawania Krwi.

W hołdzie partyzantom porucznika „Wolta”

Powiększ zdjęcie

W tej bitwie zginęło kilkunastu partyzantów. Walki na Zwierzyńcu poprzedziła akcja  żołnierzy z obwodu Batalionu Partyzanckiego Armii Krajowej pod dowództwem porucznika „Marcina” - Mieczysława Tarchalskiego.

Dni otwarte w Urzędzie Skarbowym we Włoszczowie

Powiększ zdjęcie

Naczelnik Urzędu Skarbowego we Włoszczowie zaprasza wszystkich podatników na „Dni Otwarte w Urzędzie Skarbowym we Włoszczowie” w sobotę 24 marca 2018 r. oraz 7 kwietnia 2018 r.  w godz. 900 – 1300

HETMANY 2018 rozdane!

Powiększ zdjęcie

W tym roku odbyła się jedenasta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Hetmany”.  Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 we Włoszczowie rywalizowali z ośmioma szkołami z całej Polski. Wywalczyli drużynowo II miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych, a Karol Smoczek zajął III miejsce indywidualnie.

Ambitne plany mieszkańca Włoszczowy – 7 kontynentów w 7 dni

Powiększ zdjęcie

Paweł Wójcik jest rodowitym mieszkańcem Włoszczowy. Od 10 lat amatorsko uprawia bieganie. W większości poświęca się biegom długodystansowym. Jako pierwszy Włoszczowianin ukończył Koronę Maratonów Polskich. Biegał również w innych państwach jak Wielka Brytania, czy Chiny. Na obecną chwilę rozpoczął przygotowania do przebiegnięcia 7 maratonów na 7 kontynentach w 7 dni.

Szczepienia ochronne dzieci przeciwko pneumokokom

Powiększ zdjęcie

Od 20 marca do 29 czerwca 2018 r. rodzice i opiekunowie dzieci z roczników 2013-2016 będą mogli bezpłatnie zaszczepić swoje dzieci przeciwko pneumokokom.

Warunek – dziecko musi zostać zakwalifikowane do szczepienia do 20 kwietnia 2018 r. Szczepienie jest dobrowolne i nieodpłatne!

Ogłoszenie

Powiększ zdjęcie

Podaje się do publicznej wiadomości, że w dniu 22 marca 2018 r. (czwartek), Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – pan Bartłomiej Dorywalski będzie przyjmował interesantów.

Uczennice Czarnieckiego na VIII Mistrzostwach Polski Uczniów Szkół Cukierniczych

Powiększ zdjęcie

Uczennice IV klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Patrycja Synowiec i Agnieszka Lupa pod opieką Barbary Czyżewskiej wzięły udział w eliminacjach wstępnych do ogólnopolskiego konkursu cukierniczego. Patronat nad konkursem  objęła Minister  Edukacji  Narodowej. Z pośród  kilkudziesięciu startujących drużyn, komisja wyłoniła finałową dwunastkę, w której znalazły się nasze dziewczyny.

Włoszczowski "Czarniecki" pierwszy w województwie

Powiększ zdjęcie

W tegorocznej edycji Lekcji z ZUS i Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” uczniowie ZSP nr2 z Włoszczowy zajęli I miejsce w województwie. Będą reprezentowć region w finale centralnym w Warszawie, 26 kwietnia.

Zielona Ławeczka

Powiększ zdjęcie

Fundacja Banku Ochrony Środowiska po raz kolejny ma przyjemność zaprosić mieszkańców do udziału w ogólnopolskim projekcie grantowym „Zielona Ławeczka”. Już od 5 lat zazieleniamy polskie miasta, pomagając mieszkańcom w tworzeniu dostępnych dla wszystkich osiedlowych ogrodów, w których można przysiąść, odpocząć, spotkać się z sąsiadami. Co ważne, ogrody tworzone są z inicjatywy samych mieszkańców, według ich pomysłów i ich własnymi rękami.