Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Uroczystości partyzanckie

Powiększ zdjęcie

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło we Włoszczowie zaprasza 30 kwietnia 2017 r.  (niedziela) na obchody 75. Rocznicy przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową.

Jednym śladem – bezpieczeństwo to pierwszeństwo!

Powiększ zdjęcie

22 kwietnia 2017 r. w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie odbyła się inauguracja wojewódzka Ogólnopolskiej Akcji Profilaktycznej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo” w odsłonie dotyczącej bezpieczeństwa rowerzystów. Celem akcji jest m.in. promowanie problematyki bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym rowerzystów oraz promowanie roweru, jako alternatywnego środka transportu w dobie walki ze smogiem.

II Terenowy Bieg Zwiadowcy Konnego

Powiększ zdjęcie

W sobotę, 29 kwietnia br., na Podzamczu we Włoszczowie odbędzie się II Terenowy Bieg Zwiadowcy Konnego im. kpt. Leona Staroszczyka ps. „Smolicz”. Wstęp wolny.

OGŁOSZENIE

Powiększ zdjęcie

Informujemy, że w dniu 27 kwietnia 2017 r. (czwartek) o godz. 1200 odbędzie się XXX sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

Zaproszenie do udziału w XII Świętokrzyskim Jarmarku Agroturystycznym w Parku Etnograficznym w Tokarni

Powiększ zdjęcie

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego wraz z Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza 4 czerwca 2017 r. na „XII Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny” w Parku Etnograficznym w Tokarni.

Oddziaływania korekcyjno-edukacyjne w województwie świętokrzyskim

Powiększ zdjęcie

W powiecie włoszczowskim oddziaływania korekcyjno-edukacyjne dla osób stosujących przemoc w rodzinie prowadzi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowie. Baza podmiotów realizujących programy korekcyjno-edukacyjne na terenie województwa świętokrzyskiego znajduje się w załączonym pliku.

„Łączy nas pamięć”

Powiększ zdjęcie

W związku z obchodami 74. rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włoszczowie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji społeczno – edukacyjnej „Łączy nas pamięć”.

Świętokrzyska Rybacka LGD

Powiększ zdjęcie

Świętokrzyska Rybacka Lokalna Grupa Działania jest nowym stowarzyszeniem, które powstało we wrześniu 2015 roku i jest partnerstwem trzech sektorów: publicznego, gospodarczego i społecznego. Organizacja skupia w swych strukturach rybaków, lokalne stowarzyszenia, gminy, powiaty oraz osoby fizyczne i przedsiębiorców.

Dotacje na rozpoczęcie działalności

Powiększ zdjęcie

Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Wokół Łysej Góry” realizuje, w partnerstwie z 14 LGD z województwa świętokrzyskiego, projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich: „LGD-owskie wsparcie w biznesowym starcie”.

Przesunięcie terminu szczepienia lisów

Powiększ zdjęcie

Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Kielcach informuje, że planowana na 4 – 13 kwietnia br. wiosenna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie odbędzie się w dniach 26 kwietnia – 7 maja br.