Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Zostań żołnierzem

Powiększ zdjęcie

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kielcach zaprasza chętnych na III Turnus w ramach Służby Przygotowawczej, który odbędzie się w terminie: 4 września – 21 grudnia 2018 r.

Zamknij oczy, zobacz więcej

Powiększ zdjęcie

Fundacja Szansa dla Niewidomych oraz współorganizatorzy wydarzenia – Muzeum Narodowe w Kielcach oraz Pani Joanna Winiarska – radna miasta Kielce, serdecznie zapraszają na bezpłatną konferencję połączoną z imprezą plenerową, która odbędzie się 21 czerwca 2018 roku na kieleckim rynku.

Rowerem przez gminę Secemin

Powiększ zdjęcie

W niedzielę, 17 czerwca br., 45-osobowa grupa rowerzystów uczestniczyła w trzecim w tym roku Rodzinnym Rajdzie Rowerowym, który zorganizowano w ramach obchodów 20-lecia województwa świętokrzyskiego i 20-lecia powiatu włoszczowskiego. Najmłodsza uczestniczka miała 8 lat, najstarszy uczestnik - 75.

Ogłoszenie

Powiększ zdjęcie

Przypominamy, że na podstawie art. 113 ust. 5, 6 i 7, art. 114 ust. 3 i 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 121 z późn. zm.) Starosta Włoszczowski zawiadamia o zamiarze wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie udzielenia firmie WOL-ES działającej z pełnomocnictwa Tauron Dystrybucja S.A. Oddział w Częstochowie, na podstawie art. 124 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami zezwolenia dla zadania „Przebudowa sieci niskiego napięcia w miejscowości Chebdzie gm. Moskorzew – etap 1”, na nieruchomości oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka Nr 65 o pow. 0,23 ha, położonej w obrębie ewidencyjnym Chebdzie gmina Moskorzew, której stan prawny jest nieuregulowany.

Motoserce we Włoszczowie

Powiększ zdjęcie

W sobotę, 16 czerwca br. na terenie Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego we Włoszczowie Veteran Club VC 19-78 MC Poland Chapter Włoszczowa, w ramach akcji Motoserce, zorganizował zbiórkę krwi. Udało się zebrać 24 litry tego życiodajnego płynu.

Drużyna z ogólniaka najlepsza w Polsce!

Powiększ zdjęcie

Drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego we Włoszczowie, która reprezentowała nasz powiat i województwo w Finale Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych, zajęła pierwsze miejsce. Turniej, w którym startowało 16 trzyosobowych drużyn odbył się w dniach 12 – 13 czerwca br. w Białymstoku (województwo podlaskie).

Bezpłatne badania cytologiczne

Powiększ zdjęcie

Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach zaprasza Panie z województwa świętokrzyskiego do skorzystania z bezpłatnych badań cytologicznych, które będzie można wykonać w cytobusie – mobilnym gabinecie położnej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, w dniu 23 czerwca 2018 (sobota) w godz. 15.00 – 19.00 na stadionie OSiR we Włoszczowie.

Ogłoszenie

Powiększ zdjęcie

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego ogłasza konkurs w celu wyłonienia kandydata na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie.

„Zwierzę nie jest rzeczą” – spotkanie z pisarzem Wojciechem Cesarzem w bibliotece

Powiększ zdjęcie

W poniedziałek 11 czerwca o godz. 11 w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie klasy czwarte (49 osób) ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Partyzantów Ziemi Włoszczowskiej miały okazję spotkać się z pisarzem Wojciechem Cesarzem, autorem m.in. serii książek o grzecznym psie Winterze.

Zaproszenie dla organizacji pozarządowych do projektu CAL

Powiększ zdjęcie

Zarząd Fundacji Centrum Edukacji dla Rozwoju zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych zainteresowanych wsparciem oferowanym przez Centrum Aktywności Lokalnej we Włoszczowie na spotkanie informacyjno-rekrutacyjne nowej edycji projektu, które rozpocznie się o godz. 16.10 w dniu 20 czerwca br. w sali konferencyjnej (nr 45) UG Włoszczowa przy ul. Partyzantów 14.