Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Paweł Rydz Talentem Świętokrzyskim

Powiększ zdjęcie

W piątek 17 listopada 2017 r na scenie Filharmonii Świętokrzyskiej, podczas XVIII gali wręczenia nagród i wyróżnień „Talenty Świętokrzyskie”, zaśpiewał Paweł Rydz. Paweł odebrał nagrodę razem z 33. laureatami - wybitnie uzdolnionymi uczniami i studentami z terenu województwa świętokrzyskiego.

Wyremontowano drogi powiatowe w gminach Kluczewsko, Krasocin, Radków i Włoszczowa

Powiększ zdjęcie

W poniedziałek, 20 listopada 2017 r., odbyły się odbiory wyremontowanych dróg powiatowych w czterech gminach: Kluczewsko, Krasocin, Radków i Włoszczowa. W odbiorach oprócz władz powiatowych, gminnych, radnych i sołtysów, uczestniczyła wojewoda świętokrzyski razem z doradcą.

IV Liryczno - rockowe portrety w tonacji C-dur

Powiększ zdjęcie

W jesienny wieczór 16 listopada 2017r. w Villi Aromat miało miejsce niezwykłe, nostalgiczne wydarzenie.   Nie byłoby tego spotkania, gdyby nie wrażliwość, talent i pasje młodych zdolnych z I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. W. Sikorskiego we Włoszczowie, którzy zechcieli podzielić się swoją twórczością, a tym samym dać cząstkę siebie.

Decydujesz, pomagamy - grant Tesco otrzyma Rząbiec

Powiększ zdjęcie

Na projekt Edukacyjny Przystanek Przyrodniczy głos oddało 7576 osób. I dzięki tym głosom w Rząbcu dzieci i dorośli będą mogli zdobyć wiedzę i wrażliwość ekologiczną, dotyczącą pszczół i nie tylko. Domki dla owadów, rośliny miododajne i tablice edukacyjne - to mały edukacyjny krok do przyszłości następnych pokoleń. Grant to kwota 5 tys. zł. Serdecznie gratulujemy.

Spotkanie z pisarzem

Powiększ zdjęcie

Spotkanie z pisarzem Janem Marią Lohmanem odbyło się 15 listopada 2017 r. w I Liceum Ogólnokształcącym we Włoszczowie. Po powitaniu Gości przez Dyrektor Bożenę Kaczor sylwetkę pisarza bardzo wnikliwie zaprezentował Tadeusz Stolarski – autor biogramu Jana Lohmana przygotowanego do publikacji „Znani i nieznani ziemi włoszczowskiej”.

„Gąska gryczowianka” wyróżniona

Powiększ zdjęcie

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Skorkowianki” ze Skorkowa zajęły czwarte miejsce w Wojewódzkim konkursie na potrawę z gęsi kieleckiej - „Smaki gęsiny”.

Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty

Powiększ zdjęcie

W czwartek, 16 listopada br., w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbyło się podsumowanie VI Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Przyroda Powiatu Włoszczowskiego w Promieniach Lata”.

Turniej o Puchar Starosty Włoszczowskiego rozstrzygnięty

Powiększ zdjęcie

W dniach 14 – 15 listopada br., w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie, został rozegrany Turniej o Puchar Starosty Włoszczowskiego z okazji Narodowego Święta Niepodległości w ramach X Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego w Piłce Siatkowej.

Ogłoszenie

Powiększ zdjęcie

Przypominamy treść ogłoszenia z dnia 2 października 2017 r.: Starosta Włoszczowski zawiadamia o zamiarze wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie udzielenia Polskiej Spółce Gazownictwa Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zezwolenia na przeprowadzenie przewodów i urządzeń służących do przesyłania gazu ziemnego w rejonie ulicy Kusocińskiego.

Polsko-Estońska Wymiana Młodzieży z Programu Erasmus+ KA1

Powiększ zdjęcie

„Make a first step” to kolejny projekt realizowany przez fundację Żółta Owca wraz z estońską organizacją KUNDA SOTSIAAL - JA TERVISEKESKUS MTÜ, we współpracy z Domem Kultury we Włoszczowie. W projekcie weźmie udział łącznie 35 osób.