Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Powiat Włoszczowski bez przypadków koronawirusa, 269 osób poddanych kwarantannie

Powiększ zdjęcie

Zgodnie z informacją udzieloną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Włoszczowie Starosta Włoszczowski – Szef Obrony Cywilnej Powiatu Włoszczowskiego zawiadamia, że w dniu 2 kwietnia 2020 r. – według stanu na godzinę 1000 – na terenie Powiatu Włoszczowskiego nie odnotowano przypadków koronawirusa. 269 osób zostało poddanych kwarantannie, w tym:

100 osób z terenu Gminy Włoszczowa, w tym 5 osób przebywających w miejscu wyznaczonym przez Wojewodę Świętokrzyskiego.

75 osób z terenu Gminy Krasocin, w tym 1 osoba przebywająca w miejscu wyznaczonym przez Wojewodę Świętokrzyskiego.

45 osób z terenu Gminy Kluczewsko, w tym 2 osoby przebywają w miejscu wyznaczonym przez Wojewodę Świętokrzyskiego.

22 osoby z terenu Gminy Secemin.

14 osób z terenu Gminy Radków.

13 osób z terenu Gminy Moskorzew.

Podziękowania dla firmy ZPUE S.A. od strażaków jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu włoszczowskiego

Powiększ zdjęcie

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie kpt. Andrzej Pacanowski przekazał serdeczne podziękowania zarządowi ZPUE S.A. za wsparcie w walce z koronawirusem SARS-Cov-2.

Strażacy z Koniecpola wsparli włoszczowski szpital

Powiększ zdjęcie

Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski, Członek Zarządu Małgorzata Gusta oraz dyrektor włoszczowskiego szpitala Rafał Krupa odebrali dziś przywiezione przez druhów z OSP Koniecpol środki, które posłużą ratownikom i personelowi  Szpitala Powiatowego zaangażowanemu w walkę z epidemią koronawirusa.

Najważniejsze zmiany dla beneficjentów/ wnioskodawców ARiMR w czasie epidemii

Powiększ zdjęcie

Zgodnie z przepisami ustawy w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii ogłoszonego z powodu COVID-19, bieg terminów przewidzianych przepisami prawa krajowego dotyczących postępowań prowadzonych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, nie rozpoczyna się, a rozpoczęty ulega zawieszeniu na ten okres.

Powiat Włoszczowski bez przypadków koronawirusa, 294 osoby zostały poddane kwarantannie

Powiększ zdjęcie

Zgodnie z informacją udzieloną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Włoszczowie Starosta Włoszczowski – Szef Obrony Cywilnej Powiatu Włoszczowskiego zawiadamia, że w dniu 1 kwietnia 2020 r. – według stanu na godzinę 1000 – na terenie Powiatu Włoszczowskiego nie odnotowano przypadków koronawirusa. 294 osoby zostały poddane kwarantannie, w tym:

105 osób z terenu Gminy Włoszczowa, w tym 5 osób przebywających w miejscu wyznaczonym przez Wojewodę Świętokrzyskiego.

73 osoby z terenu Gminy Krasocin, w tym 1 osoba przebywająca w miejscu wyznaczonym przez Wojewodę Świętokrzyskiego.

62 osoby z terenu Gminy Kluczewsko, w tym 2 osoby przebywają w miejscu wyznaczonym przez Wojewodę Świętokrzyskiego.

26 osób z terenu Gminy Secemin.

14 osób z terenu Gminy Radków.

14 osób z terenu Gminy Moskorzew

Starostowie sprawdzali postęp prac na drodze powiatowej w Koniecznie

Powiększ zdjęcie

We wtorek, 31 marca br. Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski, Wicestarosta Łukasz Karpiński wraz z radnym powiatowym Krzysztofem Malinowskim oraz Sołtysem Konieczna Ryszardem Karpińskim dokonali przeglądu postępu prac na drodze powiatowej Konieczno – Modrzewie. Przypomnijmy, iż wartość projektu ogółem to kwota 1 889 200,64 złotych w tym dofinansowanie z budżetu państwa to 944 600 złotych. Remont dofinansuje również Gmina Włoszczowa, która na remont tej drogi dołoży 800 tysięcy złotych.

Powiat Włoszczowski przekazał dotację dla funkcjonariuszy policji pełniących ponadnormatywną służbę na terenie Powiatu Włoszczowskiego

Powiększ zdjęcie

W związku z ogłoszonym stanem epidemii oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu włoszczowskiego Powiat Włoszczowski oraz Komenda Powiatowa Policji we Włoszczowie postanowiły o zwiększeniu ilości patroli policyjnych poprzez dofinansowanie systemu służb ponadnormatywnych pełnionych przez funkcjonariuszy Policji. W związku z tym na ostatniej sesji Rada Powiatu Włoszczowskiego postanowiła przekazać Komendzie Powiatowej Policji we Włoszczowie dotację w wysokości 20 000 złotych na ten cel.

Powiat Włoszczowski bez przypadków koronawirusa, 306 osób poddanych kwarantannie

Powiększ zdjęcie

Zgodnie z informacją udzieloną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Włoszczowie Starosta Włoszczowski – Szef Obrony Cywilnej Powiatu Włoszczowskiego zawiadamia, że w dniu 31 marca 2020 r. – według stanu na godzinę 1000 – na terenie Powiatu Włoszczowskiego nie odnotowano przypadków koronawirusa. 306 osób zostało poddanych kwarantannie, w tym:

105 osób z terenu Gminy Włoszczowa, w tym 7 osób przebywających w miejscu wyznaczonym przez Wojewodę Świętokrzyskiego.

83 osoby z terenu Gminy Krasocin, w tym 1 osoba przebywająca w miejscu wyznaczonym przez Wojewodę Świętokrzyskiego.

63 osoby z terenu Gminy Kluczewsko, w tym 2 osoby przebywają w miejscu wyznaczonym przez Wojewodę Świętokrzyskiego

31 osób z terenu Gminy Secemin.

13 osób z terenu Gminy Radków.

11 osób z terenu Gminy Moskorzew

Z XVII sesji Rady Powiatu Włoszczowskiego

Powiększ zdjęcie

W dniu 30 marca 2020 r. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyła się XVII sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego. Część radnych uczestniczyła w niej zdalnie.

Konkurs na najpiękniejszą pisankę wielkanocną

Powiększ zdjęcie

Przed nami szczególne Święta Wielkanocne i choć wiele wskazuje na to, że w tym roku nie będą wyglądały tak, jak zawsze musimy wytrwać w społecznej dyscyplinie kwarantanny. Jako, że nieodłącznym symbolem wielkanocnego stołu jest jajko symbolizujące rodzące się życie oraz nadzieję, Starostwo Powiatowe we Włoszczowie zaprasza do udziału w konkursie „Najpiękniejsza Pisanka Wielkanocna". Po wykonaniu pisanki uczestnik wykonuje jej zdjęcie i przesyła do organizatora.