Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

OGŁOSZENIE

Powiększ zdjęcie

Informujemy, że w dniu 28 czerwca 2019 r. (piątek) o godz. 900  odbędzie się VIII sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

Zawody lekkoatletyczne w Radkowie

Powiększ zdjęcie

W dniu 12.06.2019 r. w Szkole Podstawowej w Radkowie odbył się III Mityng Lekkoatletyczny o Puchar Prezesa UKS Spartakus.

Kolejny sukces uczniów z „Sikorskiego” w turnieju motoryzacyjnym

Powiększ zdjęcie

Drużyna z „Sikorskiego” w składzie: Marcin Nowak, Filip Sztuka i Igor Kukla pod opieką nauczyciela    I LO Mariusza Marczewskiego już po raz piąty odniosła sukces w finale krajowym Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W XXIII edycji finału, który odbył się w Żarnowcu w dn. 11-12 czerwca 2019 roku, licealiści jako reprezentanci  powiatu włoszczowskiego i województwa świętokrzyskiego zajęli II miejsce drużynowo, zdobywając wicemistrzostwo kraju.

Jutro, we wtorek nie zaparkujemy na parkingu przy Starostwie

Powiększ zdjęcie

W dniu 18 czerwca 2019 r. (wtorek) parking Starostwa Powiatowego we Włoszczowie przy ul. Wiśniowej 10 będzie zamknięty.

POWIAT WŁOSZCZOWSKI LAUREATEM XX EDYCJI NAGRODY „KOZIOŁEK”

Powiększ zdjęcie

W dniu 17 czerwca 2019 roku w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach odbyła się uroczysta, jubileuszowa XX gala wręczenia nagród „Koziołek” w ramach programu „Bezpieczne Świętokrzyskie”. Po raz pierwszy w historii powiat włoszczowski zwyciężył w tym prestiżowym konkursie.

Dbajcie o swoje zdrowie - program profilaktyczny ZOZ

Powiększ zdjęcie

W trosce o zdrowie naszego społeczeństwa, pielęgniarki Podstawowej Opieki Zdrowotnej w ZOZ Włoszczowa zapraszają do korzystania z programów profilaktycznych i świadczeń oferowanych przez nasz POZ. W dniu 15 czerwca na Dniach Włoszczowy zapraszamy do punktu, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje o programach profilaktycznych oraz wykonać pomiar poziomu cukru we krwi i ciśnienia krwi.

W nabliższy weekend Dni Włoszczowy

Powiększ zdjęcie

W najbliższy weekend Święto Miasta - Dni Włoszczowy, na które zaprasza Gmina Włoszczowa. Pubikujemy szczegóły dotyczące wydarzenia oraz mapę miejsc do parkowania.

Przetarg na sprzedaż samochodu osobowego stanowiącego własność Powiatu Włoszczowskiego

Powiększ zdjęcie

Powiat Włoszczowski zaprasza do składania ofert zakupu samochodu osobowego marki Rover R 75 stanowiącego własność Powiatu Włoszczowskiego

 

Nadal upał i burze - IMiGW ostrzega

Powiększ zdjęcie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie  w dalszym ciągu ostrzega przed upałami oraz burzami z gradem.

Nowa książka Teresy Ostrowskiej „Pszczółki” trafiła do dzieci

Powiększ zdjęcie

Fundacja Centrum Edukacji dla Rozwoju jest wydawcą pierwszego wydania nowej książeczki dla dzieci pt. „Pszczółki” regionalnej pisarki Teresy Ostrowskiej z Brześcia w gminie Radków. Tematyka pisanej wierszem opowieści o życiu i znaczeniu pszczół wpisuje się w akcję fundacji „Ogród ludzi i pszczół”, która ma na celu promowanie ochrony owadów zapylających.