Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

„Sercem pisane”

Powiększ zdjęcie

We wtorek, 19 lutego br., w ramach cyklu Spotkanie z Kulturą, odbyło się we Włoszczowie spotkanie promujące twórczość pisarską mieszkanki powiatu włoszczowskiego – pani Teresy Ostrowskiej.

„Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe”

Powiększ zdjęcie

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, ogłasza nabór Grantobiorców, którzy opracują i wdrożą Innowacyjny Model Kształcenia Praktycznego. Termin składania aplikacji: od 18 lutego do 10 kwietnia 2019 r. do godziny 15:00.

Konkurs plastyczny dla dzieci

Powiększ zdjęcie

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłosiła IX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi  – maszyna pracuje a dziecko obserwuje” skierowany do dzieci ze szkół podstawowych. 

Dzień z życia rolnika. Jak to widzą dzieci?

Powiększ zdjęcie

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Kielcach Placówka Terenowa we Włoszczowie zaprasza uczniów do udziału w konkursie pod hasłem: „Napisz, zaśpiewaj, zagraj - dzień z życia rolnika”. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych VI-VIII klasy, uczniowie gimnazjów oraz uczniowie szkół średnich z terenu województwa świętokrzyskiego.

Zapraszamy na Forum Kobiet

Powiększ zdjęcie

W czwartek, 7 marca br., już po raz siedemnasty, odbędzie się Forum Kobiet Powiatu Włoszczowskiego. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania Pań jest „Sposób na szczęście”. Zapraszamy do Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego we Włoszczowie (ul. Koniecpolska 42) na godz. 17.00.

Wyróżnienie dla powiatowej jednostki

Powiększ zdjęcie

Miło nam poinformować, że „Fitness w PCK-R Włoszczowa” został wyróżniony w plebiscycie Orły Aktywności Fizycznej. Porównano 45 tysięcy firm z branży, z czego tylko 10 tysięcy uzyskało wyróżnienie.

Szansa na pozyskanie grantów

Powiększ zdjęcie

Grupy nieformalne oraz młode organizacje pozarządowe (zarejestrowane nie dłużej niż 30 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie) z terenu województwa świętokrzyskiego mogą uzyskać mikrodotacje w wysokości do 5 000 złotych. Taka szansa istnieje w związku z realizowanym przez Stowarzyszenie Integracja i Rozwój projektem pn. „Świętokrzyski Fundusz Młodych Inicjatyw – III edycja”, w ramach którego w terminie 4-8 marca br. będzie prowadzony nabór wniosków o dofinansowanie.

Dni Otwarte

Powiększ zdjęcie

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie zaprasza do udziału w Dniach Otwartych. W każdy ostatni czwartek miesiąca, w godzinach od 8.00 do 14.00, nasi pracownicy będą udzielać wszelkich informacji oraz porad związanych z gospodarką wodną - odpowiedzą na Państwa pytania, pomogą wypełnić wniosek, sprawdzą niezbędną dokumentację.

Zmarł Marek Ciosek

Powiększ zdjęcie

W poniedziałek, 18 lutego br., w wieku 61 lat zmarł były radny Rady Miejskiej we Włoszczowie oraz sołtys Kuzek – Marek Ciosek. Zarząd Powiatu Włoszczowskiego składa kondolencje Rodzinie i Bliskim zmarłego.

O współpracy z Powiatem Włoszczowskim

Powiększ zdjęcie

Dnia 14 lutego 2019 r. w siedzibie Świętokrzyskiej WK OHP w Kielcach odbyło się spotkanie Wojewódzkiego Komendanta OHP Jacka Sabata ze Starostą Włoszczowskim Dariuszem Czechowskim i Wicestarostą Łukaszem Karpińskim. Celem spotkania było omówienie dalszej współpracy między Świętokrzyską WK OHP w Kielcach a Powiatem Włoszczowskim. Pan Jacek Sabat przedstawił najbliższe plany związane z działalnością Świętokrzyskiej WK OHP w Kielcach. Spotkanie miało charakter kurtuazyjny.