Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Koncert Świąteczny

Powiększ zdjęcie

We wtorek, 18 grudnia br., w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie (ul. Koniecpolska 42) odbędzie się Koncert Świąteczny pt. „Zaczarowany świat operetki i musicalu”. Wystąpią: Iwona Socha solistka Opery Krakowskiej i Paweł Skałuba tenor Państwowej Opery Bałtyckiej wraz z orkiestrą kameralną Strauss Ensemble Artura Jaronia.

I N F O R M A C J A o wynikach otwartego konkursu ofert za realizację w 2019 r. zadania publicznego Powiatu Włoszczowskiego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej

Powiększ zdjęcie

Informuje się, że Zarząd Powiatu Włoszczowskiego Uchwałą Nr 7/18 z dnia 7 grudnia 2018 r. dokonał wyboru oferty złożonej przez „Fundację Młodzi Ludziom”, Borysław 49,  96-130 Głuchów, w otwartym konkursie ofert na realizację w 2019 r. zadania publicznego Powiatu Włoszczowskiego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, w tym realizacji zadań w zakresie edukacji przez organizację pozarządową prowadzącą działalność pożytku publicznego. Planowana wysokość dotacji przeznaczonej na realizację zadania wynosić będzie 62 040 zł.

„Wspomnienia roku 2018”

Powiększ zdjęcie

We wtorek, 11 grudnia br., o godz. 18.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbędzie się spotkanie podsumowujące wydarzenia kulturalno-turystyczne, które zorganizowało w 2018 roku Starostwo Powiatowe we Włoszczowie i Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie.

Powiatowy Konkurs Plastyczny pod hasłem „Świat lasu w oczach dzieci i młodzieży”

Powiększ zdjęcie

Konkurs plastyczny zorganizowany został przez Starostwo Powiatowe we Włoszczowie – Wydział Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska. Organizator chciał pokazać świat lasu, jakim widzą go dzieci i młodzież.

Z II sesji Rady Powiatu Włoszczowskiego

Powiększ zdjęcie

Dnia 5 grudnia 2018 r. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyła się II sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

Uwaga na marznące opady

Powiększ zdjęcie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że od godziny 21.00 dnia 6 grudnia br. do godz. 3.00 dnia 7 grudnia prognozuje się na terenie województwa świętokrzyskiego słabe opady marznącego deszczu ze śniegiem oraz deszczu powodujące gołoledź. Prawdopodobieństwo wystąpienia w/w zjawiska wynosi 80 %.

KOMUNIKAT

Powiększ zdjęcie

Naczelnik Urzędu Skarbowego we Włoszczowie zaprasza na spotkanie informacyjne z zakresu prawidłowego wypełniania oświadczeń majątkowych skierowane do osób zobowiązanych do ich składania.

Zapraszamy na szkolenie jak zarejestrować Koło Gospodyń Wiejskich

Powiększ zdjęcie

Dnia 13 grudnia br. o godz 13.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbędzie się szkolenie z zakresu zasad rejestracji KGW w celu otrzymania pomocy finansowej z ARiMR. Szczegóły na załączonym plakacie.

Wolni w Niepodległej - Liryczno - rockowe portrety w tonacji C-dur

Powiększ zdjęcie

W czwartkowy wieczór 19 listopada 2018r. w gościnnej sali Villi Aromat odbyło się wyjątkowe spotkanie -  Liryczno – rockowe portrety w tonacji C-dur.  Już po raz piąty uczniowie I LO im. gen. Władysława Sikorskiego zaprezentowali swoje niezwykłe talenty przed kolegami ze szkoły,  nauczycielami, rodzicami oraz Gośćmi, dla których jesienny wieczór stał się okazją do spotkania ze sztuką tworzoną przez młodych artystów. Tegoroczne spotkanie miało charakter wyjątkowy, ponieważ zbiegło się z tak ważnym dla wszystkich wydarzeniem – 100- leciem odzyskania Niepodległości. Stąd myśl przewodnia wieczoru Wolni w Niepodległej.

OGŁOSZENIE

Powiększ zdjęcie

Informujemy, że w dniu 5 grudnia 2018 r. (środa) o godz. 1500 odbędzie się II sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego. Głównym przedmiotem sesji będzie powołanie komisji konkursowej  do przeprowadzenia konkursu na stanowisko Dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie oraz uchwalenie zmian w budżecie Powiatu na 2018 r. dotyczących wprowadzenia do budżetu środków dotacji Wojewody Świętokrzyskiego w wysokości 200 tys. zł na zakup aparatu USG dla ZOZ Włoszczowa.