Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Powiat Włoszczowski uczcił Żołnierzy Wyklętych

Powiększ zdjęcie

Jak co roku na terenie zbiornika Klekot k. Łachowa zebrali się mieszkańcy powiatu włoszczowskiego celem uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ludzi niezwykle odważnych, którzy wychowani w duchu wartości przedwojennych, nigdy nie uznali narzuconych sowieckich władz, w odradzającym się z wojennej pożogi polskim państwie socjalistycznym.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie włoszczowskim

Powiększ zdjęcie

W pierwszych dwóch miesiącach 2017 roku do włoszczowskich policjantów trafiły 22 zgłoszenia naniesione przez mieszkańców na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. W większości dotyczyły one zagrożeń związanych z bezpieczeństwem na drodze.

Hołd dla Żołnierzy Niezłomnych

Powiększ zdjęcie

1 marca br. przed tablicą poświęconą mjr Mieczysławowi  Tarchalskiemu "Marcinowi" znicz zapalili starosta włoszczowski Jerzy Suliga i burmistrz Grzegorz Dziubek. W Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Włoszczowa oddaje hołd bohaterskim żołnierzom konspiracji niepodległościowej. Pamiętajmy również o tych, którzy przeżyli terror stalinowski, spędzili swą młodość w więzieniach i z piętnem „reakcjonistów” żyli poniżani przez kilkadziesiąt lat w Polsce Ludowej. Dziękujmy im za odwagę i ofiarność w trudnym czasie walki o Niezawisłość naszego narodu.

XXIV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Francuskiej

Powiększ zdjęcie

Dnia 9 czerwca 2017 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Radziejowie odbędzie się XXIV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Francuskiej. Festiwal ma formułę otwartego konkursu.

W ZPO w Olesznie uczczono Święto Patrona Szkoły

Powiększ zdjęcie

Tegoroczne obchody Święta Patrona Szkoły w ZPO w Olesznie odbyły się we wtorek, 21 lutego. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele lokalnego środowiska kombatanckiego w osobach: Prezesa Honorowego Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych – Koło w Olesznie, p. Stanisława Komisarczyka, Prezesa Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Byłych Więźniów Politycznych – Koło w Olesznie, p. Jana Stępnia oraz członka Koła AK w Olesznie p. Jana Mazura.

Spełniły się kolejne marzenia!

Powiększ zdjęcie

19 lutego 2017 r. w Domu Kultury we Włoszczowie odbyło się podsumowanie XII edycji powiatowej akcji charytatywnej „Spełniamy marzenia”. Organizatorem przedsięwzięcia  jest od początku Zespół Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie. Inicjatywę objęli swym honorowym patronatem starosta włoszczowski - Jerzy Suliga oraz burmistrz Gminy Włoszczowa - Grzegorz Dziubek.

Podsumowanie konkursu plastycznego „CZAD I OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ”

Powiększ zdjęcie

23 lutego 2017 r. o godz. 11.00 w siedzibie Komendy Powiatowej PSP we Włoszczowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród, upominków, dyplomów laureatom i osobom wyróżnionym w konkursie plastycznym „Czad i Ogień – Obudź Czujność”.

Informacja dla osób niepracujących po 29 roku życia

Powiększ zdjęcie

Na terenie Włoszczowy, w marcu 2017 r., zostanie zorganizowane szkolenie gastronomiczne. Termin naboru upływa 28 lutego 2017 r. Szczegółowe informacje pod telefonem: 505 577 585.

Bieg Tropem Wilczym 2017

Powiększ zdjęcie

W niedzielę, 26 lutego br., o godzinie 12.00 przy zbiorniku wodnym Klekot rozpocznie się V edycja Biegu Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Forum Kobiet

Powiększ zdjęcie

W środę, 8 marca br., w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie, z okazji Dnia Kobiet, odbędzie się XV Forum Kobiet Powiatu Włoszczowskiego. Początek o godz. 17.00.